News
אתה נמצא כאן: ראשי » מאמרים אחרונים » ישראלים ופלסטינאים מדברים על שלום, בכנסת

ישראלים ופלסטינאים מדברים על שלום, בכנסת

 

תאריך  31.7 התקיים בכנסת מפגש של השדולה לפתרון הסכסוך בראשות ח"כ חיליק בר, בו נפגשו בכירים ישראלים ופלסטינים לצד דגל ישראל ודגל פלסטין שהונפו לראשונה זה לצד זה, מזה 14 שנה. המפגש היווה מפגן תמיכה חסר תקדים בחידוש המו"מ.

מפגש ישראלי פלסטיני בכנסת
במהלך הדיון פנה חבר הפרלמנט הפלסטיני עבדאללה עבדאללה לח"כ חיליק בר ולמשתתפי המפגש והזמין אותם לביקור רשמי ברמאללה במטרה לחזק את התמיכה במו"מ. עבדאללה ציין כי ההזמנה מגיעה בשמו של הנשיא אבו מאזן.
את האירוע יזמו חבר הכנסת חיליק בר, יו"ר השדולה לסיום הסכסוך וח"כ ד"ר רונן הופמן, בשיתוף תנועת קול אחד ומכון הנגב.
באירוע השתתפו כ-35 ח"כים ובהם השרים יעל גרמן ועמיר פרץ, סגן השר מיקי לוי, בנימין בן אליעזר, יצחק הרצוג, אבישי ברוורמן, נחמן שי, מיקי רוזנטל, מירב מיכאלי, אראל מרגלית, מיכל בירן, איציק שמולי, משה מזרחי (העבודה), מאיר שטרית, דוד צור, אלעזר שטרן (התנועה), זהבה גלאון, עיסאווי פריג', מיכל רוזין (מר"צ), בועז טופורובסקי, עליזה לביא, עדי קול (יש עתיד), עפו אגברייה, מוחמד ברכה, חנא סווייד, דב חנין (חד"ש) ויצחק כהן (ש"ס).

ח"כ חיליק בר, יו"ר השדולה: "כמעט שליש מחברות וחברי הכנסת ממרבית סיעות הבית השתתפו היום בדיון החשוב והם מייצגים את אותו רוב מוחץ של חברי הכנסת ממרבית סיעות הבית השתתפו היום בדיון החשוב והם מייצגים את אותו רוב מוחץ של חברי הכנסת התומכים בפתרון שתי המדינות. אנחנו נמשיך לפעול כדי להסיר את המכשולים שיערימו עלינו קיצונים בשני הצדדים, ונפעל למען כל דבר שיסייע לקידום תהליך השלום, פתרון שתי המדינות וסיום הסכסוך בין העמים."

חבר הפרלמנט הפלסטיני, עבדאללה עבדאללה: "זה מרגש שהדגלים שלנו מונפים זה לצד זה ובדיוק כך אנו צריכים להיות מחויבים למשא ומתן שיביא לחיים משותפים כשני עמים שווים זה לצד זה. המטרה שלנו היא לחיות כשכנים בשתי מדינות ממערב לירדן. אף אחד מאתנו לא ייעלם מכאן, לא למדבר ולא לים ולשם כך צריך לעבוד קשה להגיע להסדר לסיום הסכסוך ולסיום הכיבוש. זהו כינוס חשוב, תקדימי ומרגש."

השר עמיר פרץ: "זוהי שעה מכריעה כי לכישלון השיחות השלכות קשות ביותר. לכן אני מאמין שהמנהיגים שלקחו אחריות וניגשו לשיחות חצו את רוביקון החשש והפחד והם מבינים שהאלטרנטיבות האחרות גרועות לשני הצדדים. ישנם החוששים ממחיר השלום. אני מאמין שמחיר השלום הוא חיובי וכדאי."

ח"כ רונן הופמן: "ניצבת לפנינו הזדמנות ועלינו לקוות שהמשא ומתן יצבור תאוצה . אני קורא לכל חברי הכנסת להיות בעלי קול חזק וברור לתמיכה בתהליך ולחזק את הנושאים והנותנים בשני הצדדים."

ח"כ זהבה גלאון: "הנוכחות המרשימה הזאת של חברי הכנסת מוכיחה כי אין צורך במשאל עם. הכנסת היא מייצגת את העם והכנסת תומכת באופן חד וחלק בסיום הסכסוך. אנו נתמוך מהאופוזיציה בכל התקדמות מדינית ומוטב שראש הממשלה ימקד את מאמציו בכך ולא במשאלי עם."

הזמרת אחינועם ניני אשר נכחה במפגש אמרה: "יש בעיות בשני הצדדים ורק תהליך שלום יביא לפתרון. יש קשר ישיר בין הקוטג' ומחירי הדיור לבין הסכסוך ומי שמאמין בצדק חברתי צריך להוביל גם את הדגל המדיני. אצלנו בקהילת האמנים יש חשש שהסכסוך לא יסתיים ואני מתגייסת לשם כך. אצטט את הקולגה שלי אייל גולן ואומר שמי שמאמין לא מפחד."

כמה אזכורים נאים בתקשורת:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4412056,00.html

 

 

תגובות

Comments are closed.

Scroll To Top