News
אתה נמצא כאן: ראשי » פרויקטים » פרויקט תהליך השלום

פרויקט תהליך השלום

Israel Palestine peace richardsilverstein_com avi-katz-ip-cartoon

"עמותת מורשתנו אמנה דמוקרטית" תומכת בפתרון לטווח ארוך של הסכסוך הישראלי-פלסטיני על בסיס שתי מדינות לשני עמים, הסכם שיביא שלום ובטחון לשני העמים.

אנו בטוחים כי במצב הנוכחי, ללא השגת שלום אמת בין ישראל לשכנינו הערבים, ישנה פגיעה מתמשכת בדמוקרטיה הישראלית ובזכויות אדם בסיסיות, דבר אשר מונע יצירה של חברה ישראלית צודקת וסולידרית. העדר של הסכם שלום, מסכן את היותה של מדינת ישראל כמדינת העם היהודי ולכן חתירה להסכם שלום וסיום הכיבוש הם בראש ובראשונה אינטרס של מדינת ישראל.

עד כה, קהילת יוצאי חבר העמים נתפסת כקהילה מסתייגת ומתנגדת בתוקף כלפי תהליך השלום. תדמית זו נכונה באופן חלקי ואנו עושים כל מאמץ על מנת לשנותה  על ידי שינוי עמדות של דוברי הרוסית כלפי תהליך השלום.

כיום יש בקרבנו פעילים רבים, לרוב אנשים צעירים, אשר מאמינים בחשיבותו של הסכם שלום ולוקחים חלק בפעולות למען השלום. צעירים אלה עדיין מהווים מיעוט בקרב קהילת דוברי הרוסית, אבל מספרם הולך וגדל ולא ניתן להתעלם מהם ציבורית ותקשורתית.

"עמותת מורשתנו אמנה דמוקרטית" הציבה לעצמה מטרה להפוך שיח של שלום ופיוס לשיח מרכזי בקרב ציבור דוברי הרוסית, שלא מהווה נחלתם של בודדים אלא חלק בלתי נפרד מהשיח הציבורי. זאת, על ידי מתן מידע אובייקטיבי הן לציבור הרחב והן לאמצעי התקשורת בכדי להוריד את רמת העוינות של הציבור כלפי תהליך השלום וכלפי העם הפלסטינאי ובסופו של יום לתמוך בפתרון הוגן ובר קיימא של הסכסוך.

כאן באתר האינטרנט של הארגון, ניתן למצוא חומרים הנוגעים בסוגיות הבוערות של תהליך השלום, המכשולים הקיימים בדרכו ואפשרויות שונות להתגבר עליהם. ניתן לראות סיקור של הפעילות האחרונה שלנו בתחום וכמובן להרשם ולקחת חלק בפעילויות קרובות.

פעילות בנושא קידום השלום

סדרת הרצאות אנחנו מארגנים סדרת הרצאות בערים, בהן יש ריכוז גבוה של אוכלוסיה דוברת רוסית. במהלך ההרצאות נידונים שורשי הבעיה, אבני היסוד של הסכסוך, תולדות יחסי ישראל עם הפלסטינים, המצב הנוכחי והדרכים האפשריות לפתרון הסכסוך. ההרצאות מועברות על-ידי מומחים בעלי ידע וניסיון בתחום זה.

מפגשים אישיים אנחנו מקיימים על בסיס קבוע מפגשים בין ישראלים דוברי רוסית לבין פלסטינאים דוברי רוסית. בשטחי הרשות הפלסטינאית חיים היום קרוב ל 12,500 דוברי רוסית, אלה אנשים שנולדו בפלסטין, למדו במדינות חבר העמים, הקימו משפחות וחזרו לגור כאן. אנו מקיימים קשרים שוטפים עם דוברי הרוסית ונפגשים על מנת לדבר על המשותף, על השונה, ועל דרכים בהם דוברי הרוסית יכולים להיות הגורם אשר יכריע לטובת קיומו של הסכם שלום אמיתי בין העמים. המפגשים בשיטת "אנשים לאנשים" נועדו על מנת להכיר טוב יותר את הצד השני, לנפץ את הסטריאוטיפים הקיימים וליצור אמון בין העמים.

סיורים אנחנו מקיימים סדרה של סיורים באזורי המחלוקת של הסכסוך, בתוך שטחי הרשות הפלסטינאית ובתוך הערים הפלסטינאיות. מטרת הסיורים היא לראות את הסכסוך בעיניים, להכיר את המציאות בשטח, לפגוש אנשים שחיים את המציאות באופן יומיומי ואת מערכת היחסים בין השלטון הישראלי ומוסד ההתנחלויות לבין האנשים והכפרים הפלסטינאים.

לצפייה בלוח הפעילויות » לכל המאמרים »

תגובותמאמרים אחרונים

שלום עושים בירושלים

הארגון הבינלאומי של הנשים למען השלום(IWPG)  , ביחד עם הארגון היבנלאומי של צעירים למען השלום ...

קרא עוד »

בלוגרים בשני צדדי הסכסוך

עמותת מורשתנו בשיתוף עם אשרף אל-עג'רמי, עיתונאי ושר לשעבר ברשות הפלסטינית, ופורום צ.פ.ד, יזמה מפגש בלוגרים פלסטינאים ...

קרא עוד »

גלריית תמונות

[Not a valid template]

גלריית וידאו

Scroll To Top